Muğla’nın farklı bölgelerindeki hazine arazilerini “Kelepir” diyerek özellikle Ankara, İstanbul gibi şehirlerde yaşayanlara sattıkları tespit edildi

Kenan GÜRBÜZ

Muğla İl Jandarma Komutanlığınca, nitelikli dolandırıcılık suçunu örgütlü olarak işleyen, hazineye ait arazileri sahte evrak oluşturmak suretiyle satarak vatandaşları 60 milyon TL dolandıran şüphelilere yönelik, Ortaca Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Muğla merkezli Ankara, İstanbul ve Antalya illerinde eş zamanlı yapılan operasyon düzenlendiği açıklandı.

10 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Muğla’nın farklı bölgelerindeki hazine arazilerini “Kelepir” diyerek özellikle Ankara, İstanbul gibi Büyükşehirlerde yaşayan kişilere sattıkları tespit edilen 10 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda; 1 adet 9 mm. çapında ruhsatsız tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 11 adet cep telefonu, 3 adet bilgisayar ve çok sayıda boş ve dolu senet, tapu fotokopisi, devir sözleşmesi, vekaletname ele geçirildi.

Gözaltına alınan 10 şüpheliden 3’ü bugün tutuklanarak cezaevine sevk edildi. 7 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x